Listopad 2011

Vzducho lodě vs. Aeroplány

7. listopadu 2011 v 18:37 | Já
Nevím, jestli vás to někdy napdalo ale co je lepší prostředek na dopravu? Proč se vůbec se vzducholoďemi přestalo létat? Mám dojem že největší důvod je ze strachu. Pokud by se vytvořili "nové" vzducholodě, které by byli upravené tak, aby byli co největší, a uvezli co nejvíce lidí/nákladu tak by to bylo mnoho ale opravdu mnohonásobně výhodnější než letecká doprava. Vzducholoď totiž na to, aby se udržela ve vzduchu nemusí vynaložit žádnou energii - palivo. Letadlo sice musí, ale tím že letí dopředu si vztlak udržuje samo. U této otázky si nejsem jist, pokud by letadlo nemělo křídla, přidala by se třeba váha aby to odpovídalo modelu který zrvona někde veze čechy do Chorvatska rozjelo po dráze (cca 10km) a nabralo cestovní rychlost, řekněme 410 KTs, byla by spotřeba paliva menší než u letadla nahoře? Pokud ne, vyplývá z toho to, že letadlo si udržuje vztlak rychlostí, kterou používa k dopravě v horizontálním směru a tím pádem nepotřebuje vydat žádnou jinou sílu pro udržení vztlaku. Samozřejmě že Izákův zákon stále platí, že letadlo se drží ve vzduchu tím, že tlačí vzduch pod sebe, tím pádem zákon akce a reakce atd., ale v mé teorii by to tak mělo fungovat. Je to poměrně jednoduchá fyzika, takže by stačil nějaký výpočet ale na to už sem moc líný. Dále je třeba vědět jak je to se spotřebou paliva. Dočetl sem se, že by spotřeba se stejným motorem měla být stejná, tedy u letadla výhodnější jelikož doletí dál za stejné spotřeby litrů/hodinu jenže dost pochybuji o tom, že nějaká vzducholoď by měla stejný motor. U těch "nových" které mám namysli, je to technicky možné ale proč by někdo montoval stejnej motor jako u letadla když by to žralo stejně paliva a letadlo by doletělo dál. Takže pokud by se namontolav úsporný motor, rychlost by nebyla tak velká, například místo 12 hodin dva dny ale do cíle bychom dorazili. Těžko říct jak je to s větrem, když fouká velice silný "headwind" tak zda-li je vůbec možné letět ale podle mě by se to dalo řešit sadou velkých, ale když říkám velkých tak myslím VELKÝCH vrtulí nemontované na všech osách, které by se alespoň do jisté míry snažili s větrem vyrovnat. Ve kokpitu, baňce nebo něčem podobném by bylo málo i hodně místa, tím myslím, že by se výrábeli různé cenové kategorie. Napríklad kabina prod 10 lidí, každá by byla oddělena a vlastní malé socialní zařízení nebo naopak bussines class s 50 lidmi, jako v letadlo či naopak extrémě luxusní např. pro dva lidi s vlastním barem. Zajímal by mě váš názor na to, proč nelétají a jestli to má vůbec cenu. Vnitřek by se dal naplnit nějakým vytrvalým plynem a kostra by nemusela bát z oceli ale třeba z uhlíkových vláken. Stavba by byla nákladná ale zisky by se mohli vrátít, pokud by koncept fungoval. Čím dál tím víc píšu, uvědomuji si všechny mínusy, které s vzducholoďmi souvisí a myslím, že je lepší, že nás vozí letadla. Nejspíš se o tom ještě někdy zmíním.

Spottování

6. listopadu 2011 v 12:12 | Já
Tak sem se vydal úspešně spottovat. Dnes, tedy během chvilky vyrážím zase tak mi držte palce ať vítr vlaje tak, jak má. http://www.youtube.com/watch?v=HDd--bRZp2c

Boeing vs. Airbus

4. listopadu 2011 v 20:00 | Já
Snad největší konkurence v letectví všech dob. Chtěl bych toto téma pojat nějak vznešeně, prorpacovaně doplněné o obrázky. Rozdělím toto téma na 3 díli. První - historie obou firem. druhá - porovnání letadel a třetí - budcoucnost, současné grafy. Budu čerpat hlavně z mých vědomostí a z wikipedia, google atd. Prostě masu informácí nějak rozumně shrnu na jedno místo. Toť pro úvod, přesuňme se k témtatu.

Blábláblá

3. listopadu 2011 v 14:27 | Já
Ano, v nadpisu je opravdu blábláblá a to protože sem neveděl jaký nadpis dát k témtatu naruby, aby to nevypadalo fádně nebo obyčejně. Koukal sem co lidi psali a vůbec mě to nepobavilo, což si myslím že by ty články, nebo vůbec blogy aspoň trochu měli a tak sem se rozhodl napsat tenhle článek avšak pozor, nemá za smysl pobavit nýbrž se jemně usmívat nad jednotlivými slovy. Poprvé píšu k "tématu týdne" a popravdě sem moc nevěděl co napsat, že to vymyslím, až když budu psát jakože je to "naruby" hehehe. Začnu od školy, respektive od rána. Snídaně fajn.... Škola fajn.... Doktorka tkay fajn (hehe)... A teď tu sedím a prdím na klávesnici. Nejspíš sem si to měl vymyslet dříve. Jak vidím, vyplýva mi z toho jedna krásná poučka kterou dám nakonec, snad u článku ještě chvíli vydržíte, i kýž ono stačí kouknout dolů a už ji vidíte. Tak schválně, hlasijte v anketě kdo se článek dočetl až SEM a kdo se podíval na poučku, hehe. Takže pokračujeme. Zítra píšeme velkou písemnou práci z matematiky takže se pomalu pudu učit, i když se soustředěním mám celkem problém. Plánuji novou "serii" AIRBUS vs. BOEING. Takže si blog dejte do lišty, ať na to nezapomenete, bude to zajisté pecka.

Poučení zní: Nejdřív vymysli, o čem článek bude a až pak začni psát.

Skin

3. listopadu 2011 v 14:00 | Já
Děkuji moc za skvělou práci NanyGP za skin na můj blog. Sem jí velice vděčný, zde odkaz na její: daily-lively.blog.cz

Moje první montage!

2. listopadu 2011 v 18:48 | já
Tak sem udělal do našeho nového kanálu první montage. Bez mého kolegy, sám ale tak to je jedno, zde je http://www.youtube.com/watch?v=m72ykFWYkG0 .

Youtube

1. listopadu 2011 v 18:08 | Já
Tak a je to tady, naše první gameplay video, prosím http://www.youtube.com/watch?v=G5HZG_jm6lQ , hlavně odebírejte, díky!!!!
free counters